Kto z nas nie spotkał się z obrazkiem słodkiego maluszka na malutkich nartach, obok niego instruktor oraz rodzicie z aparatem uwieczniającym „wyczyny” malca. Od razu nasuwa nam się pytanie: w jakim wieku postawić maluszka na nartach….
No właśnie w jakim? To pytanie kierować do naszych specjalistów:)
Tutaj będzie o…. czymś innym…. O zabawie:) Bo właśnie na tym ma polegać pierwszy kontakt z nartami czy deską snowboardową. Nie wolno Go namawiać, przekonywać. Taki maluszek ma sam chcieć „tego” spróbować. Przecież On na tych malutkich plastikowych nartach nie tyle zjeżdża, co maszeruje jak pingwin, turla się po śniegu.Oswaja się ze śniegiem, upadkami,współpracą. A instruktorzy bądź rodzice pokazują dziecku, jaka to wielka przygoda, że ściganie i zjazdy to tylko przygoda, a nie sprawa honoru.
Pamiętajmy, że poprzez narciarstwo dziecko nabiera wyczucia własnego ciała, zmysłu równowagi, koordynacji. Dziecko uczy się przewidywać skutki swoich działań,obserwowania innych. Nabiera szacunku do gór i do innych użytkowników tras narciarskich.Ucząc maluszka na nartach kierujmy się maksymą :” Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż – zapamiętam.Pozwól wziąć udział ,a …wzbudzisz we mnie pragnienie”. Konfucjusz